+ 90 533 930 40 47

Sosyal Medyada Biz}

Çeşme Sakız Adası Feribot Biletleri Ve Turları Temini

Sakız Adası Güney Ada Turu Mesta – Pirgi – Armolia ( Candoğan Travel )

Turumuz Sakız Adasında başlamaktadır.
Rehberimizin Check-in esnasında (Turumuzu online olarak aldıysanız lütfen Liman ofisimizde Rehberimizle görüşüp gemiye geçiniz.) belirttiği saate kadar şehir merkezinde serbest zaman geçirilir. Bu esnada alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.
Saat 11:00‘te Tur için aşağıdaki haritada 2 ile işaretlenmiş Rehberlerimizin sizi karşılayacağı “Manika Kafe”de bulunulması gerekmektedir.

Rehber Eşliğinde ve Otobüsle Hareket ettikten sonra Aşağıdaki Köylere Turumuz başlar.

  • Mastichoria  Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge Armolia bölgesinde Sakız Ağaçlarının bakımı, hasatıve mahsülü hakkında çok detaylı bilgiler alacaksınız.
  • Armolia  El seramikleriyle ünlü bu köyde dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkanı vardır.
  • Mesta – Antik ortaçağ köyündeki turumuzu tamamladıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.
  • Pyrgi  Geometrik desenleriyle ünlü köy Pyrgi köyünde ki gezimizin ardından küçük bir kahve molası veriyoruz.

Sakız limanına dönüş.

**Otobüsle Olan tüm Tur boyunca köyler Türkçe Rehber eşliğinde yapılacaktır.
Buluşma Noktası :

map

Kuzey Ada Turu

Sakız Adası’nın Kuzey bölümünde bulunan Nea Moni Kilisesi,Avgonima ve Anavatos köylerine yaptığımız günübirlik turun detayları aşağıdadır. Yolcuğunuz tamamlandıktan ve gümrük kontrollerinin ardından 11:30’a kadar şehir merkezinde serbest zaman geçirilir. Bu esnada alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Saat 11:45’te Tur için aşağıdaki haritada 2 ile işaretlenmiş Rehberlerimizin sizi karşılayacağı “Manika Kafe”de bulunulması gerekmektedir. Nea Moni Kilisesi -11 yy’ dan kalma,Nea Moni 11. yüzyılda inşa edilmiş(1042-1056 yılları arasında) ve Meryem Ana’ya ithaf edilmiştir. 17000 metrekare bir alan üzerine yayılmış olup adanın merkezinde yer almaktadır. Bu Manastır, UNESCO tarafından Dünya Kültürel Mirası olarak ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Ana mabet, iki küçük kilise, keşişlerin yemek yedikleri masa, keşişlerin inziva barınakları(hücreleri) ve su depolanması için oluşturulan yer altı su depolarından oluşmaktadır. Anavatos – Terkedilmiş Antik Köy: Avgonima -Ortaçağ Antik Köy, öğlen yemeği (yemek ücrete dahil değildir)için serbest zaman Buluşma Noktası : Manika Kafe

 

img_8717

 
15 Nisan 2016
198 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN